بستن منو
         برگزاری آزمونهای آمادگی المپیادهای علمی در سطح تهران

                يكي از فعاليت‌هاي كاملاً تخصصي و شناخته شدة اين مركز برگزاري آزمون‌هاي آمادگي المپيادهاي علمي و دانش‌آموزي در رشته‌هاي رياضي، فيزيك، شيمي و علوم مي‌باشد.

            

اين آزمون‌ها به‌صورت كاملاً منظم و كارشناسي شده هر سال در دو نوبت در سطح مدارس استان تهران برگزار مي‌شود كه دانش‌آموزان برتر مدارس جهت آشنايي بيشتر با نمونه سؤالات المپيادي، شيوة طراحي سؤالات و همين‌طور سطح كلي آزمون‌هاي المپياد و كسب آمادگي لازم جهت حضور در اين رقابت‌ها در آزمون‌هاي المپياد اين مركز شركت مي‌نمايند. سؤالات استاندارد و شبيه‌سازي شده المپياد در سه سطح با ضريب سختي متناسب با آزمون‌هاي المپياد سراسري و همين‌طور ارائه كارنامه بين نقاط قوت و ضعف و رتبه و جايگاه دانش‌آموز كمك به سزايي در آمادگي دانش‌آموزان مي‌نمايد.

قابل ذكر است با توجه به برنامه‌ريزي آموزشي مناسب و كادر علمي و اجرايي توانمند، استقبال دانش‌آموزان و اعتماد مدارس به اين آزمون‌ها بسيار زياد و گسترده بوده است و بيش از هزار مدرسه در استان تهران از خدمات اين آزمون‌ها بهره‌مند شده‌اند.

برگزاری کلاسهای آمادگی آزمون تیزهوشان

     

آزمون‌هاي ورودي به مدارس تيزهوشان در پايه‌هاي پنجم و سوم راهنمايي جهت ورود به مدارس سازمان استعدادهاي درخشان (سمپاد) همه ساله در سطح كشور برگزار مي‌شود.

 سال‌هاي اخير و با توجه به پايين بودن سطح آموزش عمومي و كسب نمرات حداكثري توسط اغلب دانش‌آموزان، عموم خانواده‌ها و اولياء گرامي مشتاق به ورود فرزندان خود به اين‌گونه مدارس مي‌باشند. با توجه به استقبال زياد و ظرفيت بسيار كم مدارس تيزهوشان، سطح آزمون تيزهوشان به شدت بالا رفته و رقابت در اين عرصه بسيار سخت‌تر شده است و لذا وجود مراكز تخصصي جهت آمادگي بيشتر دانش‌آموزان جهت شركت در اين آزمون‌ها بسيار بيشتر از قبل شده است.

در اين زمينه نيز اين مراكز با در اختيار داشتن كادر اساتيد متخصص و خبره و برنامه‌ريزي مناسب و دقيق توانسته است تعداد زيادي از داوطلبين را تحت آموزش‌هاي خود قرار دهد. موفقيت اين دوره‌ها تا آنجا بوده است كه طي دو سال اخير هر سال حدود 70% از شركت‌كنندگان اين دوره‌ها موفق به حضور در مدارس سازمان استعدادهاي درخشان گشته‌اند.

برگزاری سنجش میزان ضریب هوشی IQ  و هوش هیجانی  EQ

     

آزمون‌هاي فوق توسط گروه روانشناسي مركز از دانش‌اموزان شركت‌كننده در آزمون‌ها و دوره‌هاي آموزشي و مدارس متقاضي انجام مي‌گيرد.

شناخت توانايي‌هاي هوشي و ذهني دانش‌آموزان در برنامه‌ريزي مناسب و متعاقباً موفقيت ايشان سهم بسيار بزرگ و به سزايي دارد كه متأسفانه اكثر مجامع آموزشي كشور، برخلاف ديگر كشورهاي پيشرفته جهان به هيچ‌عنوان به آن توجهي نشده است و دانش‌آموزان با توانايي‌هاي هوشي مختلف و استعدادهاي متفاوت از يك سيستم آموزشي يكسان استفاده مي‌نمايند. علي‌رغم اينكه داشتن ضريب هوشي فرزندان را بر اولياء نيز در نحوة برخورد و ميزان انتظارات و جهت‌دهي ايشان در امري كه مستند آن است بسيار قابل اهميت مي‌باشد.

برگزاری آزمونهای پیشرفت تحصیلی و تیزهوشان ویژه مدارس ابتدایی و راهنمایی

     

امروزه لزوم شركت در آزمون‌هاي منظم پيشرفت تحصيلي به دليلي محاسن بي‌شمار و غيرقابل انكار آن در سيستم آموزشي كشور، به اثبات رسيده است و مديران بسياري هستند كه اين آزمون‌ها را جزيي از برنامة آموزشي مدرسة خود قرار داده‌اند.

اين آزمون‌ها چون از نظر محتوا اجرا و نمره‌گذاري يكپارچه مي‌باشند بنابراين امكان مقايسة استاندارد، اصلاح برنامه‌هاي آموزشي، ارزشيابي پيشرفت تحصيلي و ارزيابي راهبردهاي تدريس را به معلمان و مديران مجموعه‌هاي آموزشي مي‌دهند.

مطالب مرتبط ...