بستن منو

سوالات متداول

مدارس قیاس از چه ساعتی باز می شود؟
در صورت دایر بودن مدارس، ورود دانش آموزان به مدارس از ساعت 7 صبح خواهد بود.
سرویس دانش آموزان در چه مناطقی برقرار می باشد و هزینه آن چقدر است؟
با توجه به حضور گسترده دانش آموزان مدارس قیاس از مناطق مختلف تهران، سرویس دانش آموزی مدارس قیاس به همه مناطق شهر تهران انجام می پذیرد. همچنین مبالغ سرویس همه ساله توسط کارگروه سرویس آموزش و پرورش به مدارس ابلاغ می شود.
ثبت نام دانش آموزان در حال تحصیل در مجموعه مدارس قیاس، چگونه خواهد بود؟
فرآیند ثبت نام این دانش آموزان با بررسی وضعیت تحصیلی و انضباطی توسط مسئولین مدارس و طبق تصمیم شورای ثبت نام مدارس انجام خواهد شد.
آیا دانش آموزانی که در حال تحصیل در مجموعه مدارس قیاس هستند، نیاز به تکمیل فرم پیش ثبت نام در این سامانه خواهند داشت؟
خیر. فرآیند ثبت نام این دانش آموزان از طریق مدارس به ایشان ابلاغ خواهد شد.
آیا امکان بازدید از مدارس، قبل از ثبت نام قطعی وجود دارد؟
بله. اما جهت جلوگیری از ازدحام و رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین عدم تداخل با دیگر برنامه های مدارس، امکان بازدید با هماهنگی قبلی وجود خواهد داشت.
وضعیت ناهار در مدارس قیاس به چه صورت خواهد بود؟
سالن غذاخوری و آشپزخانه مجهز مجتمع آموزشی قیاس، همه روزه عهده دار تهیه و توزیع غذای دانش آموزان می باشد. سفارش غذا به صورت سالیانه یا ماهیانه در پروفایل اختصاصی دانش آموزان در وبسایت مجتمع، امکان پذیر خواهد بود.
روند ثبت نام در مدارس قیاس به چه صورت است؟
پیش ثبت نام در تمامی مقاطع مدارس دخترانه و پسرانه قیاس از 15 بهمن آغاز شده است. لذا کلیه متقاضیان ثبت نام در مدارس قیاس، می بایست در سایت www.qias.ir تقاضای پیش ثبت نام خود را ثبت نمایند. در موعد مقرر که متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد، از دانش آموز جهت شرکت در آزمون ورودی یا مصاحبه علمی دعوت به عمل می آید و نتیجه آن حداکثر یک هفته پس از برگزاری به پذیرفته شدگان اعلام می شود. در نهایت هماهنگی های لازم جهت ثبت نام قطعی پذیرفته شدگان صورت خواهد گرفت.
آیا پیش ثبت نام اینترنتی در سایت www.qias.ir به منزله ثبت نام قطعی در مدارس قیاس می باشد؟
خیر. در صورت تایید صلاحیت علمی و انضباطی دانش آموز در آزمون ورودی یا مصاحبه، ثبت نام قطعی انجام خواهد شد.
شهریه دانش آموزان چه مقدار بوده و نحوه پرداخت آن به چه صورت است؟
شهریه دانش آموزان همه ساله از طریق آموزش و پرورش به مدارس ابلاغ می شود و پرداخت شهریه به صورت نقد یا اقساط امکان پذیر خواهد بود.
آیا دانش آموزانی که وارد مدارس قیاس می شوند، تا انتهای دوران تحصیلشان در این مدارس می مانند؟
وضعیت تحصیلی و انضباطی دانش آموزان هرساله توسط مدیران و مسئولین مدارس ارزیابی شده و دانش آموزان در صورت کسب امتیازات لازم، مجاز به ثبت نام در پایه ها یا مقاطع بالاتر خواهند بود که با توجه به نحوه گزینش اولیه دانش آموزان در بدو ورود به مدارس قیاس و همچنین فرآیند تحصیلی مناسب و با کیفیت در طول سال تحصیلی، معمولا بیش از 90 درصد دانش آموزان موفق به حضور در پایه ها و مقاطع بالاتر در مدارس قیاس می شوند.
با توجه به شرایط بیماری کرونا در کشور، سال تحصیلی آینده حضوری خواهد بود؟
نمی توان به طور دقیق به این سوال پاسخ داد. اما با توجه به اینکه طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش، در شرایط فعلی قریب به 60 درصد دانش آموزان کشور به صورت حضوری تحصیل می کنند و همچنین پیشرفت در تولید و توزیع واکسن کرونا صورت گرفته، لذا به احتمال زیاد سال تحصیلی آینده حضوری خواهد بود. لازم به ذکر است که در صورت غیرحضوری بودن کلاس ها، مجموعه مدارس قیاس، آمادگی کامل جهت برگزاری کلاس ها و آزمون های غیرحضوری با کیفیت بسیار بالا (مانند سال تحصیلی جاری) را دارد.
برای پیش دبستان و اول دبستان با چه سنی پذیرش دانش آموز انجام می شود؟
پیش دبستان پنج سال تمام و پایه اول دبستان شش سال تمام
دانش آموزان متقاضی ورود به کدام پایه های تحصیلی در مدارس قیاس، جهت پذیرش قطعی نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارند؟
دانش آموزان متقاضی ورود به پایه هفتم دبیرستان های دخترانه و پسرانه دوره اول متوسطه قیاس و دانش آموزان متقاضی ورود به پایه دهم رشته های ریاضی و تجربی دبیرستان دخترانه دوره دوم متوسطه قیاس، می بایست جهت پذیرش قطعی در این مدارس در آزمون ورودی و جلسه مصاحبه پس از آن، شرکت نمایند.
دبیرستان دخترانه دوره دوم متوسطه قیاس در چه رشته هایی پذیرش دارد؟
ریاضی و تجربی
شرایط ثبت نام پایه های غیر از هفتم و دهم (میان پایه ها) مدارس قیاس چگونه است؟
گزینش پایه های تحصیلی به غیر از هفتم و دهم، با توجه به ظرفیت موجود و بر اساس سوابق تحصیلی و یا مصاحبه حضوری خواهد بود.
ساعت ورود و خروج دانش آموزان در مدارس قیاس چه زمانی است؟
با فرض حضوری بودن مدارس، روزهای حضور دانش آموزان شنبه تا چهارشنبه و ساعات حضور ایشان به شرح زیر است :
پیش دبستان : 8 الی 13:45
دبستان : 7:30 الی 13:45
متوسطه دوره اول : 7:45 الی 14:45
متوسطه دوره دوم : 7:15 الی 14:15
لازم به ذکر است که دانش آموزان پایه دوازدهم روزهای پنج شنبه نیز در مدرسه حضور خواهند داشت.
وضعیت آموزش زبان انگلیسی در مدارس قیاس چگونه است؟
با توجه به مقتضیات امروزی، یادگیری زبان انگلیسی در کانون توجه برنامه ریزان آموزشی مدارس قیاس قرار دارد. به طوریکه از پیش دبستان تا پایه نهم، اضافه بر سرفصل آموزش و پرورش و به صورت ترمیک زبان انگلیسی به شکل تخصصی با دانش آموزان کار می شود. با هدف اینکه دانش آموزان در پایان مقطع متوسطه در این زبان مسلط باشند.
آیا دانش آموزان در پیش دبستانی قیاس خواندن و نوشتن الفبا را فرا می‌گیرند؟
خیر، در دوران پیش دبستانی هدف تقویت مهارت‌های شناختی، جسمی و عاطفی نوآموزان و آمادگی برای ورود به مقطع دبستان است. در دوران پیش دبستانی نوآموزان با صدای حروف و تشخیص صداها در کلمات آشنا می‌شوند و در کلاس اوّل خواندن و نوشتن حروف را یاد می‌گیرند. لازم به ذکر است که بنا به دلایل متعدد، آموزش زودهنگام خواندن و نوشتن ممکن است منجر به بروز اختلالات تحصیلی در نوآموز شود.
دانش آموزان در پیش دبستان قیاس چه چیزی یاد می‌گیرند؟
تمرکز آموزش در دوران پیش دبستانی بر رشد همه جانبه‌ی نوآموزان و آمادگی آن‌ها برای ورود به دوره دبستان است. به همین دلیل این دوره باید از برنامه‌ها و فعالیت‌هایی تشکیل شود که در راستای رشد شناختی، عاطفی و جسمی آن‌ها باشد.
فضای فیزیکی و آموزشی در مدارس قیاس چگونه است؟
مجتمع آموزشی قیاس بزرگترین مجتع غیردولتی دخترانه در سطح منطقه است که دارای حیاطی بزرگ باصفا و سرسبز می باشد. فضای فیزیکی کلاس ها نیز طبق استانداردهای لازم طراحی شده و توجه ویژه‌ای به ایمنی، روحیه و فضای ذهنی گروه های سنی دانش آموزی شده است. کلیه کلاس های مجتمع مجهز به سیستم پروژکتور بوده و همچنین کلاس های هوشمند نیز در فضای مجتمع در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است امکان بازدید از مدارس قیاس با هماهنگی قبلی وجود دارد.