بستن منو

 موسسه  علمی آموزشی رویش استعدادهای جوان

 در دنیای امروز که همه چیز رو به تخصصی شدن می رود نیاز به ارائه سیستمهای متفاوت آموزشی جهت استفاده تمام افراد با استعداد ها و توانائیهای گوناگون بسیار بیشتر از قبل احساس می شود.


 

نظام آموزش عمومی درهمه کشورهای جهان به گونه ای طراحی می شود که سطح توانائیهای دانش آموزان متوسط را مد نظر قرار می دهد .

دراین میان کسانی که از لحاظ معلومات و استعدادهای یادگیری پائینتر از حد متوسط می باشند و یا بالاتر و بهتر از متوسط هستند احتیاج به استفاده از سیستم آموزشی متفاوت و یا برنامه های ویژه و خاص خود را دارند.

در کشور ما نیز موضوع توجه به نخبگان و یا به بیانی بهتر خلق و آفرینش نخبگان علمی ، مورد توجه مسئولین و متولیان آموزش بوده است و به همین منظور مدارس تیز هوشان ایجاد گشته و با هدف شناسایی و پرورش استعدادهای برتر فعالیت می نمایند .

اما به اذعان همه دست اندرکاران امر آموزش و پرورش ، این مدارس علی رغم کیفیت بالای علمی ، به دلیل عدم گستره کمی پاسخگوی تعداد زیاد متقاضیان نبوده و عملاً بسیاری از افراد مستعد که می توانند با آموزش بهتر و در سطح بالاتر ، تبدیل به نخبگانی افتخار آفرین گردند ، به دلیل کمبود ظرفیت مجبورند طبق سیستم متوسط آموزشی به تحصیل ادامه داده و بسیاری از توانائی ها و انگیزه های ایشان هدر رود.به همین سبب وجود مراکز تخصصی جهت آموزش اینگونه افراد بسیار مشهود و لازم به نظر می رسد.

موسسه علمی آموزشی رویش استعدادهای جوان نیز با کسب مجوز های لازم از وزارت آموزش و پرورش و با هدف ارائه آموزشهای ویژه به دانش آموزان برتر مدارس تاسیس گشته و درقالب آموزشگاه های مختلف درسطح استان تهران فعالیت می نماید.

حضور 65 نفر از بهترین فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاههای تهران ، شریف و تربیت مدرس در کادر آموزشی و هیئت علمی و همچنین آمار قبولی های چشمگیر و بی نظیر دانش آموزان این مرکز دررقابتهای مختلف علمی ، آزمونهای تیزهوشان و المپیادهای گوناگون ، نشان دهنده توانائیها ی آموزشی این موسسه می باشد.

امید آن می رود که به لطف خداوند منان و تلاش و کوشش کادر آموزشی و اجرایی ، بتوانیم گامی هرچند کوچک درراه اعتلای علمی میهن عزیزمان برداریم . ان شاء الله 

اهداف و فعالیتها
تماس با ما

مطالب مرتبط ...